İçimdeki Çocuk Seansı

İçindeki çocuğa en son ne zaman şefkatle yaklaştın? Seni bekleyen o çocukla tanışmak, buluşmak ister misin?

Sevgili hocalarım Aykut ve Esra Oğut’a ait olan “İçimdeki Çocuk” çalışması; özellikle Esra’nın seanslar sırasında uyguladığında bireyin akabinde nasıl özgürleştiğini direk deneyimlediğimiz bir tekniktir. Hocalarımın bize öğrettiği formatla ve tarifle nedir içimdeki çocuk? 0-12 yaş aralığında bir yerlerde hayatlarımızı yaşarken; bir takım olaylarda, travmalarda ; negatif veya bizi sınırlayan karar aldığımızda hikayemizi yazıyoruz ve şalterleri kapatıyoruz. Sonra o yazdığımız hikayeler biz onları dönüştürene kadar bizi yönetmeye devam ediyor.

İçindeki çocuğa en son ne zaman şefkatle yaklaştın? Seni bekleyen o çocukla tanışmak, buluşmak ister misin?

Sevgili hocalarım Aykut ve Esra Oğut’a ait olan “İçimdeki Çocuk” çalışması; özellikle Esra’nın seanslar sırasında uyguladığında bireyin akabinde nasıl özgürleştiğini direk deneyimlediğimiz bir tekniktir.

Hocalarımın bize öğrettiği formatla ve tarifle nedir içimdeki çocuk?

0-12 yaş aralığında bir yerlerde hayatlarımızı yaşarken; bir takım olaylarda, travmalarda ; negatif veya bizi sınırlayan karar aldığımızda hikayemizi yazıyoruz ve şalterleri kapatıyoruz. Sonra o yazdığımız hikayeler biz onları dönüştürene kadar bizi yönetmeye devam ediyor.

Bu kararlar neler olabiliyor?

    Baba çok yorgun bir anında kendisiyle oyun oynamak isteyen çocuğuna “Şu an seninle uğraşamam” der, çocuk “Ben sevilmiyorum” kararı alabilir ve hayatı boyunca sevilmediğine inanır.

    Arkadaşı oyun hamuruyla şekil vermeye çalışan çocukla dalga geçer; “Yapamadın ki, olmadı ki” der; çocuk “Ben beceriksizim, başarısızım” kararı alabilir.

    Annesi arkadaşıyla konuşurken “Çok para insanı bozar” der, çocuk bunu bir karar gibi alıp ;hayatı boyunca çok parasının olmamasının sebebi bu karar olabilir.

İçimdeki çocuk çalışması ile; olay geriye dönüp bunun farkındalığına varıp bu hikayeler, kararlar hayatımızı nasıl etkiliyor bunu anlayıp; sonrasında bunu değiştirebilmek.

Bir kararı değiştirdiğiniz zaman etrafınızda gelişen tüm olaylar değişmeye başlar.

İçimdeki çocuk çalışması; tek seans olarak yapılabilmektedir. (Birebir koçluklar içinde yeri geldiğinde uygulanmaktadır.)

Seans süresi 60 dakikadır.

Şimdi Kendini Keşfetmeye Başla

₺ ile Satın Al