Eğer hayat yaptığımız seçimlerse; mutlu olmayı, kazanan kişi olmayı, kendi gücünde durmayı, kendim olmaya müsaade etmeyi, içimdeki coşkuyu takip etmeyi, yolculuğumdaki tüm duygularımı kutlamayı ve onurlandırmayı, kendimi sevmeyi seçiyorum.

2009 senesi benim kişisel gelişim adına yolculuğumun başladığı yıldır diyebilirim. Aykut Oğut’ün “Evrenden Torpilim Var” kitabı benim için bir dönüm noktası oldu. Sonraki süreçte kendimi bu alanda yazılmış kitapların, eğitimlerin içinde buldum diyebilirim.

Sonrasında ne oldu? Hayatımda neler değişti?

İlk değişimi 2010 yılında grup şirketlerimizden birine genel müdür atanarak yaşadım. Hem kariyer, hem bereket, hem de istediğim iş deneyimi konusunda büyük bir adımdı benim için.

Ve aynı yıl canım eşimle tanıştım. Çok uzun yıllar ilişki deneyimine bile kendimi kapatmışken; tam da hayal ettiğim gibi bir ilişkinin içinde buldum kendimi. Nasıl mı oldu? Muhteşem tanışma hikayemize web sitesinden veya instagram sayfamdan bakabilirsiniz.

2018 Ocak itibariyle ailemize katılan 2. bebeğimle beraber; koşulsuz sevgiyi deneyimlediğim daha önceleri hayalini kurduğum vizyon panomu yaşıyorum.

Hatta “35 yaşından sonra çocuk sahibi olmak çok zorlaşıyor” diyen toplum bilincinin tersine, hem çok rahat hem de çok fit bir şekilde 41 yaşımda hamileliğimi tamamladım.

Tüm bu değişimler tamamen bu yolculuk sırasında kendime müsaade ettiğim , kendimi sevmeye başladığım ve hayata bakış açımı değiştirdiğimde başladı..

2016 yılı itibariyle Esra ve Aykut Oğut’un 15 ay süren sertifika programıyla beraber içsel yolculuğum ve değişimim muazzam bir yol aldı. Kendimi dinlemeyi, duymayı ve sevmeyi öğrendim.

Yaşam koçu olmaya yolculuğum sırasında karar verdim ve bu alan benim için muazzam bir keşif alanı.

Eğer ben yaptıysam; sen de yaparsın…

Kısaca ben kimim

1977 yılında 7 çocuklu kalabalık bir ailenin en küçük bireyi olarak dünyaya geldim. Lisans eğitimimi İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinde tamamladıktan sonra, Bilgi Üniversitesinde MBA yaptım. Üniversiteden sonra aile şirketimizde işe başladım. 10 yıl farklı pozisyonlarda görev aldım ve şirketin kurumsallaşması sürecinde aktif rol aldım.

Yolculuğumda bana yol arkadaşı olan hocalarım gibi; bende bu yolculuğa benimle gelmek isteyeceklere ışık tutmak; potansiyelini ve içindeki sonsuz gücü birlikte keşfetmek için buradayım.

Birebir seanslar ve sorularınız için; yasamkocu@haticeaydogduozer.com‘dan ulaşabilirsiniz