Endişe Negatif Duadan Başka Birşey Değildir

Gün içinde ne çok endişeleniyoruz…

Trafik çok, işe geç kalır mıyım?
Arabayı yeni yıkattım, ya yağmur yağarsa?
Projeyi yetiştirebilecek miyim?

Bunlar gibi ufak tefek endişeler her birimizin zihninden muhakkak geçer. asıl bizim üzerinde konuşacağımız, gün boyu veya daha uzun süreler içimizi kemiren endişeler!

“Korktuğun başına gelir” tam da anlatmak istediğimin çok güzel ifadesi.
Korktuğumuz ve daha olmamış bir şeyi “acaba olur mu” diye şimdiye taşıdığımız zaman korkumuzu gereksiz bir şekilde yaratmaya başlıyoruz.

Neden?
Çünkü o sırada endişe yaşıyoruz ve O korkuya odaklanıyoruz.

Endişe, stres, kaygı neden kaynaklanır?
Şimdiki an’a odaklanmamaktan! An’da kaldığında seni kaygılandıran asıl şeyi daha kolay anlarsın ve o an yapacak bir şeyin olmadığını net görebilirsin.

O yüzden en güzel şey gelecekle ilgili bir şey hakkında endişe içine girdiğimizde şu alana geçmek. “Eğer olursa o zaman düşünürüm.”
Problem daha olmadan problemi kendimize yaşatmanın hiçbir anlamı yok. Problem olursa o zaman düşünürsün.

Darel Rutherford’un dediği gibi :
Endişe Negatif Duadan Başka Birşey Değildir

Hatice Aydoğdu Özer
Hatice Aydoğdu Özer
1977 yılında 7 çocuklu kalabalık bir ailenin en küçük bireyi olarak dünyaya geldim. Lisans eğitimimi İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinde tamamladıktan sonra, Bilgi Üniversitesinde MBA yaptım. Üniversiteden sonra aile şirketimizde işe başladım. 10 yıl farklı pozisyonlarda görev aldım ve şirketin kurumsallaşması sürecinde aktif rol aldım. Yolculuğumda bana yol arkadaşı olan hocalarım gibi; bende bu yolculuğa benimle gelmek isteyeceklere ışık tutmak; potansiyelini ve içindeki sonsuz gücü birlikte keşfetmek için buradayım. Birebir seanslar ve sorularınız için; yasamkocu@haticeaydogduozer.com‘dan ulaşabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir